نمایشگاه های عرضه مستقیم آبزیان در 7 استان ساحلی و منطقه غیرساحلی زابل برگزار می شود.
مدیرکل دفتر بهبود کیفیت ، فرآوری و توسعه بازار آبزیان سازمان شیلات ایران با بیان این خبر ، در جمع خبرنگاران افزود : امسال در هر یک از استان های گیلان ، مازندران ، گلستان ، خوزستان ، بوشهر ، هرمزگان و سیستان وبلوچستان سه نمایشگاه برگزار خواهد شد.
عیسی گلشاهی با اشاره به اینکه نمایشگاه عرضه آبزیان درتهران با حضور بیش از 70 شرکت 15 تا 25 اسفند در مصلی برگزار می شود ، گفت : این نمایشگاه ها برای نخستین بار در تعطیلات نوروزی سال 89 دربخش های مرکزی ، غربی و شرقی استان گیلان نیز برگزار می شود .
وی نقش استان های ساحلی گردشگر پذیر را در ترویج فرهنگ استفاده از آبزیان مهم دانست و از برگزاری نمایشگاه و جشنواره های عرضه آبزیان در استان های داخلی کشور بیش از میزان پیش بینی شده خبرداد.
گلشاهی گفت : محصولات عرضه شده در این نمایشگاه ها با 15 تا 20 درصد تخفیف عرضه می شود .
وی عرضه ماهی های زینتی ، نشریات مربوط به آبزیان ، طبخ آبزیان و عرضه محصولات و فرآورده های گوناگون دریایی رااز جمله بخشهای این نمایشگاه دانست و افزود : عرضه محصولاتی مانند بستنی ماهی که در دوره های گذشته نمایشگاه با اقبال شهروندان تهرانی روبرو شده است امسال نیز تداوم خواهد داشت.
مدیرکل دفتر بهبود کیفیت ، فرآوری و توسعه بازار آبزیان سازمان شیلات ایران گفت : هم اکنون سرانه مصرف آبزیان درکشور7 کیلو و 320 گرم است که 15 تا 17 درصد پروتئین های حیوانی آنها را تأمین می کند.
گلشاهی افزود : در برنامه پنجم توسعه پیش بینی شده است سهم تأمین پروتئین حیوانی مورد نیاز هر فرد در کشور به 25 درصد افزایش یابد.
وی گفت : تولید آبزیان درکشور سال گذشته 56 هزار تن بود و پیش بینی می شود این رقم تا پایان امسال به 60 هزار تن برسد .
مدیرکل دفتر بهبود کیفیت ، فرآوری و توسعه بازار آبزیان سازمان شیلات ایران درباره تأمین نیاز بازار شب عید نیز گفت : با توجه به تمایل مقطعی و موردی مردم به مصرف آبزیان ، برگزاری جشنواره ها و نماشیگاه های عرضه آبزیان پاسخگوی نیاز مردم است و برای افزایش دسترسی مردم به این محصولات ، دربرخی استان ها و شهرها غرفه های عرضه آبزیان دایر می شود .

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 12 اسفند 1388    | توسط: shilat 88    | طبقه بندی: اخبار شیلات، مقالات شیلاتی،     |
نظرات()